Konepyöräklubi ry:n Syyskokouskutsu 2021

Konepyöräklubi ry:n sääntömääräinen syyskokous pidetään lauantaina 13.11.2021 kello 12:00.

Paikka: Kerhotalo. Vanhakoivistontie 61, 28370 Pori

Kerhon kokousten koollekutsuminen:
Hallituksen on kutsuttava kerhon kokoukset koolle vähintään seitsemän (7) vuorokautta ennen kokousta jäsenille postitetuilla kirjeillä tai sähköpostilla jäsenen ilmoittamaan sähköpostiosoitteeseen tai ilmoituksella kerhon omilla verkkosivuilla.

Kokouksessa käsitellään yhdistyksen sääntöjen §11 mukaiset asiat.

Mikäli kerhon jäsen haluaa saada jonkin asian kerhon kevät- tai syyskokouksen käsiteltäväksi, on hänen ilmoitettava siitä kirjallisesti hallitukselle niin hyvissä ajoin, että asia voidaan sisällyttää kokouskutsuun.

Kokoukseen osallistuminen ei vaadi ennakkoilmoittautumista.
Äänioikeus kokouksessa edellyttää maksettua jäsenmaksua. Äänioikeutetut jäsenet todetaan kokouksen alussa nimilistalle, johon on merkittävä nimen lisäksi jäsennumero.

terveisin,

Jussi Mäki

puheenjohtaja